Pianka polietylenowa (pianka pe) stosowana jest do pakowania szerokiej gamy produktów wymagających szczególnej ochrony. Cienka warstwa pianki z polietylenu jest szczególnie przydatna do tworzenia wytrzymałego i skutecznego opakowania ochronnego.

Podawana z roli umożliwia wyjątkowo szybkie i zarazem szczelne osłonięcie nawet nieforemnego przedmiotu przed uszkodzeniami mechanicznymi, wilgocią, zapyleniem lub poplamieniem ,sprawdza się doskonale jako materiał zabezpieczający delikatne powierzchnie, eliminuje zarysowania, odgniecenia, nie wchodzi w reakcje chemiczne z lakierem. Właściwości izolujące pianki i brak zapachu pozwalają na jej użycie także do pakowania artykułów spożywczych i tkanin.

Tworzywo jest wyjątkowo lekkie, więc ma mały wpływ na wagę opakowania. Z tego powodu po piankę często sięgają sklepy internetowe i sprzedawcy aukcyjni. Zaletą tego materiału jest również możliwość jej dalszego przetwarzania.

Pasy dylatacyjne (taśmy brzegowe) z pianki PE znajdują zastosowanie w różnych branżach, jednak przede wszystkim w budownictwie, gdzie są wykorzystywane do wykonywania elastycznej dylatacji brzegowej pod podłogami pływającymi. Pasy dylatacyjne oddzielają i izolują stykające się ze sobą elementy. Stosowana również do zabezpieczania obwodowego powierzchni wylanych posadzek, w dylatacji pionowej przy wykonywaniu podłóg wielowarstwowych, a także przy wypełnianiu wszelkich szczelin dylatacyjnych w budynkach, tunelach, przejściach podziemnych, mostach oraz drogach.

Zastosowanie pianki PE:

  • Pakowanie: Pianka PE jest idealna do pakowania różnego rodzaju przedmiotów, takich jak elektronika, meble, szkło, ceramika, artykuły spożywcze, tkaniny.. etc.
  • Budownictwo: Pianka PE w formie pasów dylatacyjnych jest stosowana do izolacji i separacji elementów konstrukcyjnych w budynkach.

 

Dodatkowe

  • Pianka PE jest dostępna w różnych grubościach, szerokościach i długościach.

 

CECHY PRODUKTU:

 
Długość rolki 50 m
Szerokość 21 cm
Grubość 10 mm
Powierzchnia 10,5 m²
Materiał PE
Waga 1,9 kg

INFORMACJE:

 
Kod wewnętrzny PD-04
Ilość w opakowaniu zbiorczym 5 rolek
Zabezpieczenia towaruPianka polietylenowaPIANKA POLIETYLENOWA DYLATACJA gr. 10 mm (0,21Mx50M) 10,5 m2